Sot për Ditën e Kinemasë në Cineplexx, super-aksionin ‘Top Gun: Maverick’ mund ta shikoni me çmim special

31 Maj, 2022 - 2:00 pm

Në Cineplexx dita e martë shënon Ditën e Kinemasë, e cila është ditë e rezervuar për çmime më të ulëta të biletave.

Sot për këtë ditë, filmin më të fundit të Tom Cruise, Top Gun: Maverick mund ta shikoni në Cineplexx Prishtinë me çmim special prej 3,30€ ndërsa në kinemanë Cineplexx Prizren me çmim special prej 3,10€.

Top Gun: Maverick është bërë filmi me më së shumti para të fituara në karrieren e Tom Cruise dhe filmi i tij i parë që kalon shifrën e $100 milionë në javën debutuese. Sipas raportimeve, të gjitha skenat e fluturimit janë xhiruar me F/A-18 të Marinës së SHBA-së, për të cilat aktorët duhej të trajnoheshin gjatë një procesi intensiv dhe mbresëlënës. Ndjesia autentike që ata krijojnë ndihet mrekullueshme përmes ekranit më të madh.

Sa i përket ngjarjes së filmit, Tom Cruise në rolin e Pete “Maverick” Mitchell pas më shumë se 30 vite shërbimi si një nga aviatorët më të mirë të Marinës është në vendin ku i takon, duke i shtyrë kufijtë si një pilot i guximshëm testimi dhe duke shmangur avancimin në gradë që do ta ndalonte atë. Këtë herë ai gjen veten duke trajnuar të diplomuarit në Top Gun për një mision të specializuar, të cilin asnjë pilot i gjallë nuk e ka parë ndonjëherë. Një trajnim ku duhet të përballohet me një të ardhme të pasigurt dhe me fantazmat e së kaluarës së tij. Tom Cruise dhe Val Kilmer janë të vetmit aktorë që ripërsërisin rolet e tyre nga origjinali i Top Gun ndërsa aktorët e ri që ju bashkangjiten janë Miles Teller, Jon Hamm dhe Jennifer Connelly.

Për më tepër informata rreth orareve vizitoni webfaqen e Cineplexx,  ndërsa biletat mund t’i bleni përmes aplikacionit Cineplexx KS apo direkt në kinema prej orës 15:00./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme