Super-filmi “Thor: Love and Thunder” arrin në Cineplexx me eventin Premiere Night, ku do të ketë super-shpërblime

5 Korrik, 2022 - 1:49 pm

Njëri prej filmave të shumëpritur të kësaj vere, Thor: Love and Thunder arrin nesër, më 6 korrik në Cineplexx, me eventin Premiere Night ku do të dhurohen super-shpërblime.

Sipas kritikave të para, filmi i ri Thor: Love and Thunder është një film i jashtëzakonshëm, me gjasë edhe më i miri nga Marvel. Në këtë pjesën e katërt të Thor, Thor: Love and Thunder njoftohemi me antagonistin e ri Gorr, ku reagimet e audiencës thojnë se Christian Bale është antegonisti më i mirë që Marvel Cinematic Universe ka pasur deri më tani.

Kinemaja Cineplexx, për këtë super-film do të organizojë eventin Premiere Night, ne të dy kinematë, në Prishtinë dhe në Prizren, më 6 korrik, duke filluar nga ora 19:00. Gjatë eventit do t’i dhurojnë 4x palë atlete Nike Court Legacy nga Intersport, ku 2 palë do të dhurohen në Prishtinë dhe 2 palë në Prizren.

Thor: Love and Thunder e gjen Thor (Chris Hemsworth) në një udhëtim ndryshe nga çdo gjë me të cilën ai është përballur ndonjëherë – një kërkim për paqen e brendshme. Por pensionimi i tij ndërpritet nga një vrasës galaktik i njohur si Gorr the “God Butcher” (Christian Bale), i cili kërkon zhdukjen e perëndive. Për të luftuar kërcënimin, Thor kërkon ndihmën e mbretit Valkyrie (Tessa Thompson), Korg (Taika Waititi), Guardian of the Galaxy dhe ish-të dashurës Jane Foster (Natalie Portman), e cila – për habinë e Thor-it – përdor në mënyrë të pashpjegueshme çekiçin e tij magjik, Mjolnir, si Thori i Fuqishëm. Së bashku, ata nisin një aventurë rrëqethëse kozmike për të zbuluar misterin e hakmarrjes së “God Butcher” dhe për ta ndaluar atë para se të jetë tepër vonë.

https://www.instagram.com/p/CfmYIECI0Fx/

Për më tepër informata rreth orareve vizitoni webfaqen e Cineplexx, ndërsa biletat mund t’i bleni përmes aplikacionit Cineplexx KS apo direkt në kinema prej orës 15:00.

Të fundit

Të ngjajshme