Të premten DokuFest shfaqë dokumentarët e tij edhe në parkun ‘Ali Podrimja’ në Gjakovë

3 Gusht, 2017 - 10:42 am

Parku Kulturor ‘Ali Podrimja’ në Gjakovë, po vazhdon që të paktën dy herë në javë për audiencën e Gjakovës të sjellë ngjarje të ndryshme kulturore në këtë park, shkruan KultPlus.

Kësisoj, pas mbrëmjes së mrekullueshme të së martës, këtë të premte në parkun ‘Ali Podrimja’ do të zbarkoj një maratonë dokumentarësh të shkurtër të realizuar nga festivali i cili po të premten nis edicionin e tij të 16-të, DokuFest.

Më 4 gusht, e premte me fillim nga ora 21:00 në Parkun Kulturor ‘Ali Podrimja’ do të prezantohet një maratonë dokumentarësh nga DokuFest, ku janë të përshtatshëm për të gjitha mosha dhe hyrja është pa pagesë./ KultPlus.com

Të ngjajshme