“The Idol” u anulua në HBO pas një sezoni

29 Gusht, 2023 - 8:30 pmSeriali kontrovers nga krijuesi i Euphoria, Sam Levinson dhe Abel Tesfaye, i njohur më mirë si The Weeknd, nuk do të rikthehet për një sezon të dytë.

Nuk është një surprizë e madhe duke pasur parasysh pritjen kritike dhe komerciale të shfaqjes, ku luajtën Tesfaye dhe Lily-Rose Depp. Ai erdhi gjithashtu pas rixhirimeve të gjera pas largimit të regjisores Amy Seimetz, siç u zbulua nga Deadline në prill 2022, dhe një porosie të reduktuar duke e çuar numrin total të episodeve në pesë.

Disa nga aktorët përmendën mundësinë e një sezoni të dytë gjatë intervistave, megjithëse të brendshëm të emisionit thanë se krijuesit nuk hynë në procesin e prodhimit me një plan për një hark shumë-sezonal.

HBO publikoi vetëm të dhënat e shikimit për dy episodet e para. Premiera thuhet se tërhoqi një audiencë prej 913,000 në të njëjtën ditë në HBO dhe Max, ndërsa episodi i dytë ra pak në 800,000. Sipas HBO, ulja në Javën 2 erdhi nga shikimi linear, jo nga shikimi në Max – gjë që ka kuptim duke pasur parasysh se seria ka të ngjarë të synonte një demografik më të ri sesa shikuesi tipik linear televiziv. / KultPlus.com

Të ngjajshme