Tom Cruise do të marrë çmimin special ‘David O. Selznick’ për rolin e tij si producent

20 Dhjetor, 2022 - 12:52 pm

Tom Cruise është sinonim i yjeve të filmit. Por gjatë dekadave, Cruise ka zhvilluar gjithashtu një talent për prodhimin e filmave ku ai luan, së bashku me disa filma të tjerë ku ai nuk është emri mbi titullin, përcjell KultPlus.

Ylli i filmit “Top Gun: Maverick”, Cruise do të nderohet me çmimin special për arritje jetësore “David O. Selznick Achievement 2023” të cilin e ndanë Shoqata Amerikane e Producentëve.

Marrësit e mëparshëm të çmimit Selznick përfshijnë Steven Spielberg; Barbara Broccoli, kujdestarja e ekskluzivitetit të James Bond; Bashkëthemeluesi i Imagine Entertainment, Brian Grazer; dhe Kevin Feige, maestro i MCU.

Cruise pritet të jetë i pranishëm për ta pranuar këtë shpërblim personalisht në ceremoninë nderuese më 25 shkurt në hotelin “The Beverly Hilton”. / KultPlus.com

Të ngjajshme