Tom Hanks i preferuari i të gjithëve, lë prapa super aktorë

30 Mars, 2018 - 4:15 pm

Sipas një sondazhi ku kanë marrë pjesë rreth 1.1 milion votues, Tom Hanks është zgjedhur aktori më i mirë, përcjellë KultPlus.

Nëse keni nevojë për ndonjë konfirmim tjetër se Tom Hanks është i preferuari i të gjithëve, ne kemi diçka për ju, ka shkruar indy 100.

Me një CV të punës ku përfshihen filma si Forrest Gump, Saving Private Ryan dhe Toy Story, nuk është çudi që Hanks u votua si aktori më i madh i filmit në historinë nga 1,1 milion votues në një sondazh të realizuar nga Ranker.

Hanks kryeson këtë listë e cila ka shumë aktorë dhe aktore të mrekullueshëm si: Bette Davis, Marlon Brando, James Stewart, Katharine Hepburn, Robert De Niro, Jack Nicholson, Morgan Freeman, Anthony Hopkins, Dustin Hoffman e të tjerw./KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme