Tracee Ellis Ross dhe Kumail Nanjiani shpallin nominimet për Oscars 2019-të

22 Janar, 2019 - 11:00 am

Aktorja Tracee Ellis Ross është zgjedhur që bashkë me Kumail Nanjiani të shpallin nominimet për Oscars 2019-të.

Nanjiani u nominua vitin e kaluar për një Oscar për skenarin më të mirë të shkruar ndërsa Ross ka organizuar ceremoninë e American Music Awards gjatë dy vjtëve të fundit, njofton Klan Kosova.

Tracee Ellis Ross është një aktore amerikane, modele, komediane. Ajo është më  e njohur për rolin e saj si Joan Clayton në serialin komedi Girlfriends dhe Dr. Rainboë Johnson në serialin komedi Black-ish.

Ndërsa Kumail Nanjiani është një komedian, aktor dhe shkrimtar pakistanezo-amerikan. Si shkrimtar ai është më i njohur për të qenë një anëtar kryesor në HBO-n e Emmy Award në seritë e nomunive të Silicon Valley si dhe zërimin e Prismo në Emmy Aëard –dhënien e cmimit fitues për Adventure Time. /KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme