“Ma keni shpifur me dhurata, hidhni sytë te njerëzit që janë pranë sofrës të pangrënë”

25 Dhjetor, 2018 - 3:52 pmAktori shqiptar Marko Caka, është i njohur për sukseset e tij në kinematografinë ndërkombëtare, shkruan KultPlus.

Ai është mjaft i njohur edhe nga personazhe të ndryshme në New York, teksa gëzon një respekt të madh prej tyre. Caka është bërë pjesë e filmave të shumtë në Hollivud dhe vazhdon të xhirojë me aktorë të mëdhenj botërorë, por ajo çka e karakterizon atë është thjeshtësia.

Këtë e vërteton edhe me postimin e bërë para pak minutash teksa ai shfaqet në një fotografi me një të moshuar i cili si duket është një i pastrehë e të cilit Caka i është afruar për të dërguar edhe një mesazh të fortë për festat e fundvitit.

“Unë dua ta festoj kështu… Kam vendosur ta bojkotoj Instagramin duke zvogëluar postimet e shpeshta sepse më është shpifur ai luksi i tepruar Instagramistave shqiptarë (gjoja VIP) ku përreth tyre jeton vetëm skamja. Mbrëmë ishte darka ime e parë pas kaq kohe ku isha i ftuar tek një mik i imi në New Jersey sepse sado që pagën e kam sa katërfishin e kryeministrit shqiptar, ju betohem se nuk gjej kohë të shplodhem, jo më të bredh pas darkave festive duke bërë dhurata të pafund si instagramistët shqiptarë.
Ma keni shpifur që nuk i hidhni sytë sadopak tek njerëzit përreth jush të mbledhur pranë sofrës të pangrënë. 🙏 
Merry Christmas!”, ka shkruar Marko Caka në Facebook. /KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme