Vdes aktori i “Austin Powers”, Verne Troyer

22 Prill, 2018 - 9:08 am

Ka vdekur aktori i komedive “Austin Powers”, Verne Troyer në moshën 49 vjeçare, raporton The Guardian.

Ai është i njohur për rolin e tij Mini Me në “Austin Powers”, transmeton Koha.net.

Duke pasur përvoja të këqija dhe probleme me alkoolin, Troyer gjatë këtij muaji ishte dërguar në spital. Përmes rrjeteve sociale familja e tij ka konfirmuar vdekjen e tij.

“Me trishtim të madh dhe zemër të rënduar shkruajmë se Verne sot ka vdekur. Verne ishte një individ jashtëzakonisht i kujdesshëm. Ai donte që t’i bënte të gjithë të buzëqeshnin, të lumtur, dhe qeshnin. Secilin që kishte nevojë ai do ta ndihmonte në çdo masë që ishte e mundur. Verne shpresonte se do të bënte ndryshime pozitive me platformën që kishte dhe punonte për ta përhapur atë mesazh çdo ditë”, thuhet në deklaratë./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme