Vdes aktori Jed Allan në moshën 85-vjeçare

10 Mars, 2019 - 10:26 pm

Aktori amerikan Jed Allan, i njohur si C.C Capwella në serinë “Santa Barbara”, vdiq në moshën 85-vjeçare.

Lajmi i trishtuar u njoftua nga djali i tij Rick Brown, i cili zbuloi se babai i tij vdiq paqësisht dhe i rrethuar nga familja, transmeton KosovaPress.

Allan ishte i martuar me Toby Brown nga viti 1958 deri në vdekjen e saj tragjike në vitin 2001.

Aktori pas vetes la djemtë tri djemtë: Mitch, Dean dhe Rick.

Të fundit

Të ngjajshme