Vdes aktori i njohur Robert Hardy (VIDEO)

3 Gusht, 2017 - 6:15 pm

Aktori i njohur, Robert Hardy, ylli i serialit televiziv All Creatures Great and Small, ka vdekur në moshën 91-vjeçare.

Lajmin për vdekjen e tij e ka dhënë familja e aktorit, të cilët thanë se Hardy kishte një jetë të jashtëzakonshme dhe një karrierë gjigante në teatër, televizion e film që i zgjati më shumë se 70 vjet.

Ai ishte i njohur edhe për portretizime të shumta të Winston Churchill.

Në vitet e fundit, ai u shfaq si Cornelius Fudge në filmat Harry Potter. / KultPlus.com

Të ngjajshme