Vdes aktorja e njohur australiane

29 Maj, 2018 - 10:30 am

Cornelia Frances – aktorja australiane që luajti si Morag Bellingham tek “Home and Away”, ka vdekur në moshën 77-vjeçare.

Francesu diagnostikua me kancer të fshikëzës vitin e kaluar dhe zbuloi në shkurt se sëmundja ishte përhapur, por ishte e vendosur ta mposhte atë, transmeton Klan Kosova. Por, nuk ia doli. Ajo vdiq të hënën pas betejës me kancerin, raporton Daily Telegraph i Australisë.

Ajo ndërroi jetë në mënyrë paqësore dhe ishte e rrethuar nga familja dhe miqtë. Edhe pse ajo kishte lindur në Liverpool, ajo emigroi në Australi në vitin 1970 aty ku karriera e saj aktive lulëzoi./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme