займ на карту онлайн потребительский кредит

Vdes në moshën 85 vjeçare komediani Tim Conway

Maj 15, 2019 - 9:30 am

Komediani, Tim Conway ka vdekur dje në moshën 85 vjeçare, raporton People.

Përfaqësuesi i tij, Howard Bragman ka konfirmuar se ai ka vdekur sot në ora 08:45 në Los Angeles, transmeton Koha.net.

Conway kishte pasur komplikime nga presioni normal i hidrocefalia (NPH), por nuk kishte shenja të demencës apo Alzheimerit.

Ai është i njohur për “The Carol Burnett Show”, derisa kishte fituar shikueshmëri për rolin e tij “Oldest Man and Mr. Tudball”. Ai kishte rrëmbyer çmime në Golden Globe Award dhe Emmys përgjatë viteve të 70-ta. / KultPlus.com


Të ngjajshme