Vdes në moshën 92-vjeçare aktori Dabney Coleman

19 Maj, 2024 - 9:01 pm

Ka vdekur në moshën 92-vjeçare, aktori i Dabney Coleman. Lily Tomlin, Morgan Fairchild dhe Ben Stiller kanë udhëhequr homazhet për aktorin.

Coleman e bëri karrierën e tij duke luajtur zuzar komikë, shefa dhe zuzar me shpirt të keq në filma duke përfshirë “9 me 5” dhe “Tootsie”, si dhe duke luajtur komodorin Louis Kaestner në “Boardwalk Empire”.

Lily Tomlin, e cila luajti përkrah tij në “9 me 5” me Jane Fonda dhe Dolly Parton, tha: “Ne thjesht e donim atë”.

Në postimin e saj në X, aktorja ndau një foto të personazhit të saj Violet Newstead e veshur me një kostum të Borëbardhës pranë një Coleman me pamje të tensionuar si shefi i saj egoist Franklin Hart Jr./KultPlus.com

Të ngjajshme