Vdes Tom O’Connor, komediani i njohur britanez

18 Korrik, 2021 - 8:58 pm

Komediani i njohur Tom O’Connor ka vdekur në moshën 81-vjeçare.

Ai ishte diagnostifikuar me sëmundjen e Parkinsonit para 14 vitesh, ndërsa ka ndërruar jetë të dielën në spital, transmeton KultPlus.

O’Connor lindi në Bootle, ndërsa para karrierës së tij si comedian ai ka dhënë mësime në matematikë dhe muzikë.

Ai ishte pjesë e shfaqjeve si “The Comedians”, “I Got Got a Secret”, “The Zodiac Show” e “Gambit dhe Pick Pockets”. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme