Veseli: Kosova humbi një artist të veçantë

30 Korrik, 2018 - 4:37 pm

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka shprehur ngushëllimet e tij për vdekjen e regjisorit Bekim Lumi, shkruan KultPlus.

Veseli është shprehur pas vdekjes së regjisorit se Kosova ka humbur një artist të veçantë.
“Tejet pikëllues lajmi për vdekjen e Bekim Lumit. Kosova ka humbur një artist të veçantë, një regjisor të talentuar dhe një profesor të çmuar. Dhimbja është shumë e madhe. Ngushëllime familjes, miqve dhe komunitetit të artistëve”, ka shkruar ai në postimin e tij në Facebook.

Regjisori i njohur kosovar, Bekim Lumi ka vdekur mëngjesin e sotëm pas një sëmundje të rëndë./KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme