Vitet e 80-ta, kur Leze Qena e Adem Mikullovci bëheshin bashkë në skeçe humoristike (VIDEO)

20 Shtator, 2020 - 9:35 pm

Ky vit mori me vete dy ikonat e teatrit shqiptar, Leze Qenën e Adem Mikullovcin.

Thuhet se artistët nuk vdesin kurrë, pasiqë përjetësohen çdoherë me artin e veprat që lanë pas vetes, të tillë ishin Lezja dhe Ademi.

Sonte, KultPlus jus jell një skeç humoristic që protagonist kryesor ka Leze Qenën dhe Adem Mikullovci. Skeçi është realizuar në vitet e 80’. / KultPlus.com

Leze Qena dhe Adem Mikullovci Vitet e 80ta

Gepostet von Fëmijet e Viteve 80ta-90ta Në Kosovë am Samstag, 19. September 2020

Të ngjajshme