Ylli i “Prison Break”, Wentworth Miller diagnostifikohet me autizëm

28 Korrik, 2021 - 3:30 pm

Wentworth Miller, i njohur për rolin e tij kryesor në serialin “Prison Break” ka zbuluar se është diagnostifikuar me autizëm. Aktori 49-vjeçar tregoi për gjendjen e tij në Instagram, ku tha se ai mori një diagnozë të autizmit një vit më parë, duke pranuar se lajmi ishte “një shok por jo një befasi”, transmeton KultPlus.

“Kjo nuk është diçka që unë do të ndryshoja”, shtoi ai.

“Jo e kuptoj – të jesh menjëherë autik është thelbësore për atë që jam. Për gjithçka që kam arritur… Unë gjithashtu dua t’u them shumë njerëzve që me vetëdije ose pa vetëdije më dhanë ndihmë ose hapësirë ​​gjatë viteve, më lejuan të lëviz nëpër botë në një mënyrë që të ketë kuptim për mua nëse kishte apo jo kuptim për ta… faleminderit ”shkroi Miller.

Autizmi, ose çrregullimi i spektrit të autizmit (ASD), i referohet një gamë të gjerë kushtesh të karakterizuara nga sfida me aftësi shoqërore, sjellje të përsëritura, të folur dhe komunikim joverbal./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme