96 vjet nga përurimi i kinemasë “Lluks” në Korçë

11 Qershor, 2022 - 10:00 am

Më 11 qershor 1926, në Korçë u përurua kinemaja “Lluks”, kinemaja e parë publike dhe e qëndrueshme e qytetit. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme