Dëshmitë në rritje tregojnë se forcat ruse po torturojnë dhe vrasin civilë në qytetet që pushtojnë (FOTO)

10 Qershor, 2022 - 1:14 pm

Trupat e Presidentit rus Vladimir Putin në Ukrainë kanë shkatërruar jetë, ndërtesa banimi, shkolla, spitale, qendra tregtare, madje edhe ambulanca, duke lënë mijëra qytetarë ukrainas të vrarë ose të plagosur.

Dëshmitë në rritje tregojnë se forcat ruse po torturojnë dhe vrasin civilë në qytetet që pushtojnë. /KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme