займ на карту онлайн потребительский кредит

Dhjetë vendet më misterioze në botë (FOTO)

31 Janar, 2020 - 6:28 pm

Janë të shpërndara në të katër anët e botës dhe ofrojnë imazhe sureale dhe me impakt shumë të madh emocional.

Këto mund të konsiderohen si 10 vendet më misterioze dhe të çuditshme që natyra dhe dora e njeriut kanë krijuar.

Në fotogalerinë mund të shikoni pjesë të shkëputura nga këto vende që duhen vizituar të paktën një herë në jetë/a2cnn/ KultPlus.com

Image

Abacia-në-Siena

Image

Kanalet e Giethoorth në Holandë

Image

Kanionet e lumit Blyde në Afrikën e Jugut

Image

Masivi shkëmbor Kjeragbolten në Norvegji

Image

Nazca, Peru

Image

Pusi i Thorit në Oregon

Image

Pylli i gureve në Kinë

Image

Rrafshnalta e Kripës në Bolivi

Image

Shkretetira e Bardhe në Egjipt

Image

Vullkani Erta Ale në Etiopi

Të ngjajshme