Foto e rrallë: Kosovarët duke u vaksinuar kundër variola verës në vitin 1972

3 Shtator, 2021 - 12:00 pm

Gazetari Bujar Vitija ka publikuar një fotografi të rrallë që është realizuar në vitin 1972. Këtë fotografi, ai e ka publikuar si kritikë ndaj atyre që po refuzojnë vaksinimin dhe skadimin e afatit të vaksinave.

Në këtë foto shihen disa burra duke u vaksinuar kundër variola verës.

“Vaksinimi kunder variola veres ne vitin 1972 ne Kosove. Atehere njerezit i besonin shkences. Plus vaksinave nuk iu skadojke afati”, ka qenë përshkrimi që i ka vënë Vitia kësaj fotografie./KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme