Kopshti i përrallave në Japoni, lulet blu lulëzojnë më të njëjtën kohë (FOTO)

26 Korrik, 2020 - 5:00 pm

Japonia njihet për lulet rozë të qershive, por kjo nuk është e vetmja gjë e bukur që ka për të ofruar. Pamja e parkut në Ibaraki gjithashtu tërheq shumë vëmendje, sepse duket si një kopsht zanash.

Ka rreth 4.5 milion lule që lulëzojnë në të njëjtën kohë duke sjellë një pamje të mrekullueshme dhe destinacionin e duhur për foto. Lulet blu në fushë të sjellin pamjen e një deti blu në tokë.

Fotografitë e mëposhtme të fusin në një botë përrallore që nuk do të donit të largoheshit. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme