Kur ‘Rilindja’ shkruante për hyrjen e NATO-s në Kosovë (FOTO)

12 Qershor, 2020 - 2:34 pm

Më 12 qershor të vitit 1999, në Kosovë zbarkuan trupat e para të këmbësorisë së NATO-s dhe njëkohësisht nisi largimi i forcave serbe.

Ndërkaq, një ditë pas zbarkimit të NATO-s në Kosovë, gazeta ‘Rilindja’ publikon shkrimin për këtë ngjarje të madhe për mbarë popullin e Kosovës. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme