Më 1 shkurt të vitit 1911 doli numri i parë i gazetës javore “Koha”

1 Shkurt, 2023 - 9:45 am

Më 1 shkurt të vitit 1911 doli numri i parë i gazetës javore “Koha”, shkruan KultPlus.

Kjo gazetë drejtohej nga Mihal Grameno (në foto), me vëllezërit e tij Koço dhe Mina Grameno. /KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme