займ на карту онлайн потребительский кредит

Në Bibliotekën e Eliot Engel edhe librat e Jusuf Buxhovit (FOTO)

13 Mars, 2020 - 2:08 pm

Eliot Engel është Përfaqësues i SHBA-ve dhe anëtar i Partisë Demoktratike, shkruan KultPlus.

Në një fotografi që ka zbardhur së fundmi, ai shihet në Bibliotekën e tij të pasur me shumë tituj.

Vecantia e kësaj fotografie është “Kosova” e shkrimtarit dhe publicistit Jusuf Buxhovi, i cila ndodhet në Bibliotekën e amerikanit.

“Kosova” është vepër historike në tri vëllime e Buxhovit, ku shfaqet tërë historia e popullit shqiptar kronologjikisht. /KultPlus.com

Të ngjajshme