Nexhmije Pagarusha dhe Demir Krasniqi në Festivalin Ndërkombëtar “Danubi i kaltër” (FOTO)

4 Mars, 2018 - 5:00 pm

Nexhmije Pagarusha dhe Demir Krasniqi mbetën dy këngëtar të mëdhenj që i kanë sjellë mjaft këngë të bukura vendit të tyre, shkruan KultPlus.

KultPlus sot ju sjellë një fotografi të këtyre dy figurave të rëndësishme të muzikës shqiptare. Në këtë fotografi ata shihen të veshur me veshje kombëtare, derisa po marrin pjesë në Festivalin Ndërkombëtar “Danubi i kaltër” që mbahej në Novi Sad.

Fotografia është shkrepur në tetor të vitit 1976, ndërsa na e sjellë pamjen e artistëve kur ishin më të ri në moshë atëherë edhe kur lanë gjurmë në muzikë përmes zërit të tyre./ KultPlus.com

Të ngjajshme