Një portret i rrallë i mbretit arbëror Gjergj Kastriotit

22 Dhjetor, 2021 - 10:45 pm

Gjergj Kastrioti Skënderbeu është njëra ndër figurat më të rëndësishme në histori të Shqipërisë, shkruan KultPlus.

Gjon Keka ka sjellur një portret të rrallë të mbretit arbëror Gjergj Kastrioti.

Portreti në fjalë është i shoqëruar me përshkrimet mbi jetën dhe veprën e heroit tonë të pavdekshëm, dhe historikun e Arbërisë të cilin e kam nxjerrë nga një kronik e vitit 1642 /KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme