“Papa Françesku dhe Imami i Madh i al-Zharit duke u puthur”, fotografia e vitit në Reuters

6 Dhjetor, 2019 - 10:56 am

Agjencia e njohur e lajmeve, Reuters, ka publikuar një seri fotografish, të zgjedhura nga vetë kjo agjenci, të cilët i ka cilësuar si “Fotografia e Vitit”.

Në mesin e 50 fotografive, ajo ka zgjedhur si “Fotografinë e Vitit” edhe atë ku shihen Papa Françesku dhe Imami i Madh i al-Azharit, Sheiku Ahmet al-Tayeb, duke u puthur me njëri-tjetrin pas nënshkrimit të një dokumenti për luftimin e ekstremizmit, gjatë një takimi ndërfetar në Memorialin e Themeluesit në Abu Dhabi, Emiratet e Bashkuara Arabe, më 4 shkurt 2019, transmeton Koha.net.

Në vijim ju sjellim disa nga fotografitë e zgjedhura nga Reuters. /KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme