Ikonat e viteve ’90 të udhëhequra nga Monica Belluci, rishfaqen në pistë për Dolce & Gabbana

24 Shtator, 2018 - 11:00 am

Dolce & Gabbana rivendosën muzat e tyre të 90-ta për një pistë “vrasëse” në Milano. Bukuritë klasike italiane si Monica Bellucci, Carla Bruni dhe Isabella Rossellini, të cilët shkuan në shtëpinë e modës italiane gjatë fillimit të artë të viteve ’80 dhe ’90, u rikthyen në pistë për të magjepsur të gjithë.

Aty nuk mungoi edhe vajza më trendi e momentit, Emily Ratajkoëski, gjithashtu ecte për D & G, edhe modelja dhe këngëtarja britanike Karen Elson. Në tërësi, koleksioni solli një sërë grash të mrekullueshme nga breza të ndryshëm që sollën një shfaqje të shquar këtë sezon.

Domenico Dolce dhe Stefano Gabbana kanë sjellë disa prej emrave më të mëdhenj në botë për një shfaqje dedikuar #DGDNA. Kishte ikonat italiane të udhëhequra nga aktorja Monica Bellucci, e cila hapi koleksionin e ndjekur nga një grup supermodele. Eva Herzigova, Carla, Isabella Rossellini e cila doli me familjen e saj elegante: djali Robert, vajza Elettra Wiedemann dhe nipi i ri i markës Ronin, i cili bëri debutimin e tij të Javës së Modës.

Bukuria shtatëdhjetëvjeçare Maye Musk shëtiti së bashku me fytyrën e freskët Tess McMillan, ndërsa ylli i muzikës pop Austin Mahone ndau skenën me Karen Elson dhe Bruna Marquezine për një koleksion që me të vërtetë ndjehej gjithëpërfshirës.

Natyrisht, kishte edhe disa surpriza. Nga prania e muzikantëve ndërkombëtarë si Jessica Jung dhe aktorja dhe ylli i stilit Thai, Davika Hoorne, dy prej të cilëve bënë shëtitjet e tyre të para për markën-në përdorimin e çifteve të jetës reale, si Mariano Di Vaio dhe Eleonora Brunacci Di Vaio dhe Evandro Soldati dhe Yasmin Brunet. Krijimi i një ADN-je të re për shtëpinë, ku në mënyrë të dukshme të gjithë janë të ftuar në parti, Dolce dhe Gabbana dhe drejtori i tyre i hedhjes, Décio Santos, e kanë bërë mbledhjen e tyre një akt të vështirë për t’u ndjekur. /KultPlus.com

Të ngjajshme