15 vende ku vjeshta duket vërtetë madhështore

4 Tetor, 2022 - 12:26 pm

Vjeshta nuk është e gjitha me erë të ftohtë dhe shi. Si të gjitha stinët, ajo ka hijeshinë e saj unike. Mbi të gjitha, është ajo kohë e vitit kur natyra tregon aftësinë e saj të jashtëzakonshme për të prodhuar një mori nuancash të kuqe, të verdhë dhe ari. Për këtë arsye, ky është një sezon për të bërë fotografi të mrekullueshme.

Ne kemi mbledhur një koleksion prej 15 fotografive të realizuara në vende të ndryshme anembanë botës për t’ju kujtuar se sa magjike është vjeshta./21Media / KultPlus.com

Tatarstan, Rusi

Bavaria, Gjermani

Skoci, Mbretëria e Bashkuar

Kinë

Moskë, Rusi

Uells, Mbretëria e Bashkuar

Konteja Sonoma, Kalifornia, Shtetet e Bashkuara

Biertan, Transilvani

New England, SHBA

Pragë, Republika Çeke

Douro, Portugali

Seattle, Washington, SHBA

Asturias, Spanjë

Toronto, Kanada

Kyoto, Japoni

Të fundit

Të ngjajshme