Studentja nga Kosova prezantoi shqiptarët në samitin e NATO-S

6 Shtator, 2019 - 11:30 pm

Studentja kosovare e shkencave politike ne Universitetin Karlovi, njëherësh edhe e albanologjisë në Universitetin e Charlesit Blerta Sejdija prezentoi shqiptarët në samitin e NATO-s në Pragë të Çekisë.

Vajza me origjine nga Kosova e cila studion në Fakultetin Filoziofik të Universitetit të Karlovy në Republikën Çeke. Blerta Sejdija e cila jeton në Republikën Çeke është studente e shkencave politike, njëherësh edhe të albanologjisë në Universitetin e Charlesit.

Ajo studion për marrëdhënie ndërkombëtare në Univesitetin e Pragës dhe së fundi ka prezentuar denjësisht shqiptarët në samitin e fundit të NATO-s që u mbajt në Pragë. /Lajmi.net/ KultPlus.com


Të fundit

Të ngjajshme