займ на карту онлайн потребительский кредит

21 vjet nga vdekja e skulptorit Agim Çavdarbasha

20 Tetor, 2020 - 6:05 pm

Çavdarbasha ishte artistit kontemporan e bohemit përplot ëndrra krijuese, duke sfiduar kohën e rrëndë të shoqërisë dhe pasionit krijues deri në fund të jetës.

“Ai rikthej kujtesën kur shoqëroheshim në Pejë, duke eksploruar pasurinë artizanale si frymëzim artistik,  dhe bashkë me arkitektin Agush Beqiri (njeri me zemër të madhe), pasi kalonim dhe fotografoja pazarin, pushonim duke shijuar ushqimin tradicional me nga një teke raki” është një nga kujtimet që për të i bëri Afrim Spahiu.

“Ata shkuan, por veprat e kujtimet mbesin përgjithmonë” tha ndër tjera Spahiu./ KultPlus.com

Përshëndetje miq,Kaluan 21 vjet(20.10.1999), nga shkuarja në amshim e skulptorit të parë kosovar Agim…

Gepostet von Afrim Spahiu am Dienstag, 20. Oktober 2020

Të ngjajshme