займ на карту онлайн потребительский кредит

29-vjeçarja që i mbijetoi kancerit si fëmijë, po fluturon drejt gjithësisë

23 Shkurt, 2021 - 10:38 am

Hayley Arceneaux gjithmonë ka pasur kufij. 29-vjeçarja nuk mund të skijojë, ajo nuk mund të hidhet me parashutë, nuk mund të bëjë asgjë për të rrezikuar një rënie të pakontrolluar për shkak të një shufre metali në këmbën e saj të majtë që u vendos atje gjatë trajtimeve të saj të kancerit të kockave si fëmijë, shkruan Insider, transmeton KultPlus.

Por tani ajo ka një mundësi të pakufishme. Arceneaux është anëtarja më e re e një ekuipazhi të gjithë civilëve që drejtohet në hapësirë në bordin e një rakete SpaceX Falcon 9.

Spitali, ku Acreneaux u trajtua si fëmijë dhe tani është një ndihmës mjeke, ka bashkëpunuar me miliarderin Jared Isaacman, i cili po harton një fluturim SpaceX për fund të këtij viti që do ketë në bord për herë të parë edhe civilë, përfshirë këtu edhe veten.

Me njoftimin e përzgjedhjes së Acreneaux, anija kozmike ka vend për vetëm dy civilë të tjerë, të dy do të shpallen në javët e ardhshme. / KultPlus.com

Të ngjajshme