Adelina Thaçi: Dhimbja për humbjen e babait do të zvogëlohet me kohë por malli do të rritet

27 Mars, 2021 - 3:04 pm

Vajza e artistit të ndjerë Rasim Thaçi-Cima, Adelina Thaçi Metaj, ka thënë se dhimbja për humbjen e babait të saj do të zvogëlohet me kohë mirëpo malli për të do të rritet.

Këtë deklaratë këngëtarja e famshme kosovare e ka bërë pas varrimit të babait të saj sot në varrezat e fshatit Vukovc të Drenasit.

“Unë kam qenë deri në momentin e fundit me të, jemi munduar t’i bëjmë të gjitha për të siç ai ka qenë gjithmonë për neve. Unë kam shumë momente me babin. E di që dhimbja me kohë ka me u zhduk por malli ka me u shtu”, është shprehur Thaçi-Metaj me lot në sy.

Ajo ka falënderuar stafin mjekësor të QKUK-së për përkushtimin që kanë treguar gjatë qëndrimit të Rasim Thaçit në spital e po ashtu kryeministrin Kurti dhe ministrin e Kulturës, Çeku për organizimin e homazheve për të.

Artisti Rasim Thaçi – Cima ka vdekur dje si pasojë e COVID-19./koha/ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme