Adoleshentja amerikane krijon fustanin e maturës e frymëzuar nga COVID-19 (FOTO)

26 Qershor, 2020 - 9:38 am

Një adoleshente amerikane ka kaluar 400 orë duke krijuar fustanin e mbrëmjes së maturës e frymëzuar nga periudha e COVID-it duke përdorur 750 metër izolues plastik, transmeton KultPlus.

Ndërkaq, arsyeja që e ka shtyrë atë të bëjë një fustan të tillë, është fakti se në shkollën ku ajo ndjek mësimet bëhet një konkurs nga “Duck Brand”, në të cilën djemtë dhe vajzat përgatisin veshjen me materialin e plastikës për të fituar një bursë prej 10,000 dollarësh.

Peyton Manker është një 18-vjeçare e cila vendosi të provonte fatin e saj dhe hyri në konkurs. Ajo pëlqen vizatimin, leximin dhe shëtitjen në kohën e saj të lirë, por qepja dhe dizenjimi i veshjeve është diçka e re për të.

Në fillim, ajo mendoi se do të krijonte një fustan kushtuar Leonardo da Vinci-t, i preferuari i saj. Por me goditjen e pandemisë, diplomimi u anulua dhe ishte koha për planin B. Ajo vendosi të bënte një fustan me temë COVID-19. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme