AGK shpreh ngushëllime për vdekjen e gazetarit Llukman Halili

13 Qershor, 2020 - 2:54 pm

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës (AGK) ka ngushëlluar për ndarjen nga jeta të gazetarit Llukman Halili.

“Halili pati një karrierë shumëvjeçare në gazetarinë politike, si dhe ka qenë korrespodenti i parë i Radio Televizionit të Prishtinës nga Palestina. Ai ka dhënë kontribut në fushën e gazetarisë dhe informimit për ngjarjet që kanë ndodhur në vend. I ndjeri para luftës ka punuar si gazetar në Radio Zagreb, në gazetën “Bota Sot”, ndërsa së fundi ishte profesor në Universitetin e Varshavës”, shkruan AGK.

“AGK, u shpreh ngushëllime familjarëve, miqve dhe kolegëve të gazetarit Llukman Halili”.

Halili me prejardhje ishte nga Tërnoci i Bujanocit. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme