Ahmeti: Ende ka shumë punë për largimin e pengesave dhe integrimin e fëmijëve me nevoja të veçanta

22 Maj, 2020 - 7:43 pm

Kryetari i Prishtinës Shpend Ahmeti, në një postim në Facebook ka thënë se fëmijët me nevoja të veçanta duhet të jenë të lirë nga pengesat, dhe se ata duhet të përfshihen për t’u zhvilluar, shkruan KultPlus.

Çdo fëmijë duhet të jetë i lirë nga pengesat në jetën e përditshme, edhe ato fizike edhe ato emocionale. Nuk ka zhvillim pa përfshirje. Qyteti jonë ende ka shumë punë për largimin e pengesave dhe integrimin e fëmijëve me nevoja të veçanta. Falemnderit UNICEF Kosovo për fushatën që na kujton këtë prioritet. /KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme