займ на карту онлайн потребительский кредит

Ahmeti: Jo mbyllje me këso parimesh, pa ndihmë ekonomike për bizneset e qytetarët

11 Nëntor, 2020 - 1:02 pm

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti ka njoftuar për masat e reja anti-COVID që do të hyjnë në fuqi nga dita e premte e kësaj jave.

Në komunat me rrezik të lartë, apo në zonë të kuqe Hoti ka bërë të ditur se do të ndalohen aktivitetet ekonomike pas orës 19:00.

Për këto vendime ka reaguar menjëherë kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti i cili “proteston” kundër mbylljes. Sipas tij, nuk duhet të ketë mbyllje pa ju ofruar ndihmë ekonomike bizneseve dhe qytetarëve.

Ky është postimi i plotë i Ahmetit:

Sistemi i qeverisë për masa:

– Prishtina në zonën e kuqe, e Lypjani e Gracanica zonë e gjelbërt thua se jemi qindra kilometra larg.

– në qoftë se një komunë nuk e teston askënd, pra nuk ka raste pozitive atëherë është në zonën e gjelbërt

Prishtina me 12000 teste natyrisht se ka me dal me numër më të madh se sa Ferizaji me 350 teste.

#jombylljes me keso parimesh e kriteresh!

#jombylljes pa ndihme ekonomike për bizneset dhe qytetarët. / KultPlus.com

Të ngjajshme