Aida Birinxhiku dhe Adnan Dibrani, pjesë e Parlamentit të Suedisë

16 Shtator, 2022 - 5:59 pm

Tashmë janë bërë të ditur rezultatet e zgjedhjeve parlamentare në Suedi të mbajtura më 11 shtator të këtij viti, përcjell KultPlus.

Në mesin e deputetëve të zgjedhur të parlamentit suedez janë edhe dy shqiptarët, Aida Birinxhiku dhe Adnan Dibrani.

Birinxhiku hyn në mandatin e parë të saj në Parlamentin e Suedisë, teksa për Adnan Dibranin ky është mandati i tij i tretë në këtë parlament./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme