Akil Gjakova kualifikohet në zonën e medaljeve

30 Qershor, 2022 - 1:29 pm

Akil Gjakova e nis mbarë dhe kualifikohet në zonën e medaljeve në Lojërat Mesdhetare Oran 2022.

Xhudisti nga Kosova fitoi me ippon ndaj grekut Michail Tsoutlasvili, kategoria -73 kg.

Ndërkaq, raundin e parë Akili e kishte kaluar pa luftë.

Kjo është dita e pestë e sportistëve nga Kosova në LM Oran, derisa dje kanë arritur që t’i fitojnë 3 medalje. /KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme