Aksidentohet komediani i njohur, Kevin Hart

2 Shtator, 2019 - 7:00 pm

Aksidentohet rëndë në Los Angeles komediani i njohur Kevin Hart. Ai u dërgua në spital me plagë të rënda në shpinë, të dielën pas një aksidenti automobilistik në mesnatë.

Sipas Patrullës së Autostradës në Kaliforni, Hart ishte duke ecur në autostradën Mulholland në kohën e aksidentit.
Shoferi, Jared Black, humbi kontrollin e makinës dhe u zhyt në argjinaturë, thuhet në raport.
Aksidenti ka ndodhur menjëherë pas mesnatës.

Polemikat për Oscar
Hart u dërgua në Qendrën Mjekësore të Spitalit Northridge dhe shoferi u dërgua në një spital tjetër, thuhet në raportin e patrullës.

Hart është i njohur për komeditë e tij të qëndrueshme dhe rolet komike në filma si Ride Së bashku dhe Jeta e Fshehtë e Pets.
Ai u tërhoq nga pritja e ceremonisë së këtij viti për Oscar pas një polemike mbi tëeet-et e tij të vjetra homofobike.

40-vjeçari tha se nuk dëshiron të jetë një shpërqendrim dhe i vinte keq ” që kishte lënduar njerëz”. /KultPlus.com

Të ngjajshme