Aktori Alban Ukaj në përkrahje të paradës së krenarisë në Shkup (VIDEO)

4 Korrik, 2019 - 10:31 pm

Me 8 shtator do të mbahet parada e krenarisë në Shkup e cila do të jetë e dyta me radhë, meqë në fund të qershorit të këtij viti u mbajt parada e parë, shkruan KultPlus.

Në mesin e shumë figurave dhe përkrahsve të kësaj parade është edhe aktori shqiptar, Alban Ukaj i cili përmes një video të postuar në rrjetin social Instagram u bën thirrje të gjithëve për të marr pjesë në paradë dhe se kjo nuk i shkakton dëm askujt.

Ky është mesazhi i tij:

Parada e Krenarisë është për të gjithë ne, nuk është vetëm për komunitetin LGBT. Para e krenarisë është për ata të cilën janë ndryshe, për ata që mendojnë ndryshe. Nuk është kjo kurrfarë defilje, është e drejtë themelore e njeriut. Shpresoj se me 8 shtator të këtij viti që të gjithë së bashku, një numër sa më i madh të tregoj që parade e krenarisë nuk shkakon asnjë rrezik, që këta jemi ne, që kështu janë miqtë tanë dhe që këto janë familjet tona. Iu bëjë thirrjë që se bashku të shetisim me 8 shtator./KultPlus.com

https://www.instagram.com/p/BzfI6ijh-Ou/

Të fundit

Të ngjajshme