Aktorja Kudrow mezi pret ribashkimin e “Friends”

29 Maj, 2020 - 10:00 pm

Aktorja Lisa Kudrow ka konfirmuar edhe një herë ribashkimin e aktorëve të serisë së famshme “Friends”. Kudrow ka thënë se mezi pret të bëhet bashkë me ish-kolegët për disa episode të veçanta, të cilat do t’i realizojë platforma “HBO”.

Aktorja do të ribashkohet me kolegët Jennifer Aniston, Matt LeBlanc, Courtney COx, Matthew Perry dhe David Schwimmer. Kudrow i ka siguruar fansat se seria e re do të jetë e veçantë. “Mezi pres që të realizohet”, ka thënë Kudrow, që për shumë vjet e luajti rolin e Phoebe Buffayit. “Të gjashtit nuk kemi qenë para publikut qe 25 vjet dhe vetëm para pak vjetësh ishim bashkë për një darkë.. Realizimi i ri do të jetë plot befasi dhe do të jetë i mirë”, ka shtuar ajo.

Aktorja 56-vjeçare ka bërë të ditur se ideja e ribashkimit filloi të mendohej, pasi që seria “Friends” u ritransmetua në “Netflix”.

“Të jem e sinqertë, kur seria filloi të transmetohej u mendua edhe ribashkimi. Për këtë shkak, Marta dhe Davidi (Marta Kauffman dhe David Crane – krijuesit e serisë) ishin të shkëlqyer dhe e dinë se çfarë kanë ndërmend”, ka sqaruar aktorja.

Ribashkimi i veçantë i “Friends” pritej të transmetohej më 27 maj, por kriza e koronavirusit e pamundësoi realizimin e tërësishëm të saj.

Sipas Bob Greenblatt, drejtor i “WarnerMedia Entertainment”, seria pritet të transmetohet në fund të verës.

Të ngjajshme