‘Akull n’Verë!’, aktiviteti më i ri kulturor i Komunës së Prishtinës

26 Qershor, 2021 - 7:32 pm

Komuna e Prishtinë në ditët e ngrohta të kësaj vere do të sjellë aktivitetin më të ri kulturor ‘Akull n’Verë!’, shkruan KultPlus.

Lajmin e ka bërë të ditur kryetari i komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, në një postim në Facebook.

Ahmeti ka shkruar se ‘Akull n’Verë!’, vjen si vazhdimësi e traditës për të afruar qytetarët me hapësirën publike.

Ahmeti a njoftuar se për ‘Akull n’Verë!’ shtëpizat e drurit do të vendosen në sheshin “Zahir Pajaziti” kryesisht tek amfiteatri.

Më poshtë gjeni postimin e plotë:

Nëse mundemi me sjellë Verë n’ Dimër, atëherë mundemi me sjellë edhe Akull n’Verë!

Akull n’Verë, është aktiviteti më i ri kulturor që Komuna e Prishtinës organizon për qytetarët e saj. Si vazhdimësi e traditës për të afruar qytetarët me hapësirën e përbashkët publike, Akull n’Verë organizohet për herë të parë në kryeqytet, pas sukseseve të gjashtë edicioneve më radhë të organizimeve në kuadër të Verë n’Dimër, dhe përqafimit të ngrohtë që qytetarët i kanë dhënë këtyre aktiviteteve. Akull n’Verë po ashtu ju ofron mundësi bizneseve të qytetit që të ofrojnë shërbimet e tyre në shesh, në shtëpizat e drurit të cilat do të vendosen në sheshin “Zahir Pajaziti” kryesisht tek amfiteatri me atmosferë, laramani e këtë herë shumë freski përgjatë sezonës së ngrohtë verore.

Ky organizim përveq tjerash, ka për synim që të mbështes bizneset e vogla në kryeqytet edhe si pasojë e dëmeve nga pandemia.

Thirrja do të hapet të hënën, andaj ju ftojmë të aplikoni!

Hajdeni ta bëjmë akull në verë!/ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme