Alban Nimani ripërpunon këngën “Vjollcat”, në kujtim të Violeta Rexhepagiqit (VIDEO)

16 Prill, 2021 - 9:47 am

Janë bërë sot plot një vit pa Violeta Rexhepagiqin, ikonën e muzikës dhe stilit. Ajo ishte një prej këngëtareve më të famshme të viteve 80-të e 90-të, një artiste avangarde dhe shumë e veçantë për nga stili i saj, shkruan KultPlus.

Sot, në kujtim të këngëtares, duke dashur të shpreh mirënjohje për kontributin e saj në skenën kulturore dhe alternative, këngëtari Alban Nimani ka sjellë të ripërpunuar këngën “Vjollcat”.

“Vjollca” është një ndër këngët më të mira që Violeta ka lënë pas vetes dhe sot kjo këngë dëgjohet me shumë dëshirë.

Ndërsa, në këtë ripërpunim & video modeste të këngës “Vjollcat”, kanë punuar: Alban Nimani, Lum Çitaku, Armend Smajli, Tristan Halilaj dhe Dardan Ibrahimi.

Për të dëgjuar këtë version të veçantë, KultPlus ju sjell videon në vazhdim.  / KultPlus.com

Të ngjajshme