Albin Tahiri shënon rezultatin më të mirë të tij në Lojërat Olimpike Dimërore

7 Shkurt, 2022 - 10:42 am

Albin Tahiri ka garuar sot në disiplinën e lëshimit në skijimin alpin të Lojërave Olimpike Dimërore ‘Pekini 2022’, përcjell KultPlus.

Skitari kosovar përfundoi në vendin e 35-të nga 43 garues, pozita e tij më e mirë në Lojërat Olimpike Dimërore.

Tahiri pati kohën 1 minutë, 52.44 sekonda.

Tahiri do të garojë edhe në disiplinat e kombinimit alpin, sllallomit dhe sllallomit të madh./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme