Alpinistja Mrika Nikçi sulmohet seksualisht në qendër të qytetit të Pejës, publikon videon nga ky rast (VIDEO)

30 Shtator, 2022 - 6:44 pm

Alpinistja Mirka Nikçi ka njoftuar se pak ditë më parë ka qenë viktimë e një sulmi seksual në qendër të qytetit të Pejës. Ajo ka publikuar edhe video nga ky sulm duke thënë se është në gjendje të rëndë emocionale dhe nuk mund të deklarohet në tërësi, përcjell KultPlus.

Nikçi shprehet se do të njoftojë për rrjedhën e situatës pas vendimit të Gjykatës.

KultPlus ua sjell postimin e plotë të Nikçit:

Shokë e shoqe, po ju njoftoj për një rast i cili me ka tmerruar plotësisht !

Me datë 27. 09.2022, në ora 20.50, në qendër të qytetit te Pejës isha viktimë e sulmit seksual, veprim vandal i cili është kryer me paramendim nga personi F.B, anëtarë i një familje të njohur në qytetin e Pejës.

Si pasojë e kësaj situate, për momentin jam në gjendje të rëndë emocionale dhe nuk mund të deklarohem në tërësi. Pas vendimit të plotfuqishëm të Gjykatës do të ju njoftoj për rrjedhën e situatës dhe sulmuesin e paskrupullt.

Në videon e bashkangjitur, e gjykoni vetë këtë gjest të shëmtuar, viktimë e të cilit ka mundur të jetë çdo familjarë i juaji.

Unë dhe familja u jemi mirënjohës organeve kompetente dhe qytetarëve të cilët me angazhimin e koordinuar, dhe shumë shpejtë, mundësuan identifikimin dhe arrestimin e sulmuesit i i cili ka lënë një vragë të shëmtuar në jetën time./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme