Alpinistja që pushton malet, Mrika Nikçi, bën thirrje për raportim të ngacmimeve seksuale (VIDEO)

4 Dhjetor, 2022 - 10:06 pm

Alpinistja që mposht malet, Mrika Nikçi, i bashkohet thirrjes kundër dhunës me bazë gjinore dhe bën thirrje për raportim të ngacmimeve seksuale, shkruan KultPlus.

Përmes një videoje nga Ministria e Drejtësisë, Nikçi bën thirrje për të raportuar dhunën me bazë gjinore. “As edhe një më shumë”, përfundon fjalën e saj alpinistja shqiptare.

Gjatë këtij viti Nikçi ka qenë viktimë e një sulmi seksual. /KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme