Alpinistja Uta Ibrahimi, vullnetare për të ndihmuar të moshuarit dhe fëmijët

18 Mars, 2020 - 1:09 pm

Alpinistja Uta Ibrahmi është shprehur e gatshme të ndihmojë vullnetarisht në këto ditë të vështira, shkruan KultPlus.

Postimi i saj i plotë

Natën, pe kqyri Prishtinën për dritare, tepër e qetë, edhe spo më besohet çka po i ndodh njerëzimit!
E çdo mëngjes po mendoj që është veç nji andërr e çuditshme …
E di që krejt ka me kalu, herët ose vonë, edhe dyqysh .. veç të paktën secili të mundohemi me ba diçka, që ta ndihmojmë këtë proces.

Unë, pe kom tepër të vështirë me u mbyll në shtëpi, por jam tepër shumë e kujdeshme sa herë po dal!

Populli jem ka qenë motivi edhe përkrahja morale ma e madhja e jemja për me i ngjit majat e botës, edhe unë sot po du me e ndihmu!
Jam e hapun me bë punë vullnetare, sidomos më të moshuar ose fëmijë – krejt çka muj me ba është me jau transportu ushqimet që ju mos me dal prej shtëpijave!
Nr im eshte 049 873 378 / jam ne disposition 10 -16. /KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme